Reklamné oznámenie
ENERGO SYSTEM SK, s.r.o. https://www.energo-system.skelektroinštalačný materiál , elektromontáže , fotovoltika , LED osvetlenie , káble
BAKA NATUREhttps://www.bakanature.comhrejivé vankúše na oddych či spánok, jedinečné ľanové výrobky pre útulný domov, ľanové drobnosti
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.

Žena zomrela krátko po vytrhnutí zuba. Lekár mal falošný diplom, sestra bola krajčírka

Žena zomrela krátko po vytrhnutí zuba. Lekár mal falošný diplom, sestra bola krajčírka

Otrasný prípad vyšetrujú štátne orgány v Kosove, kde pacientka zomrela po vytrhnutí zuba v súkromnej zubnej ordinácii.

Lekára obvinili nielen zo zanedbania starostlivosti, ale dokonca aj z nelegálneho výkonu lekárskej činnosti a z falšovania dokladov.

Polícia totiž našla v ordinácii falošné diplomy a osvedčenia. Potrebnú kvalifikáciu nemala ani jeho zdravotná sestra, ktorá podľa zistení bola vyučenou krajčírkou.

Prípad sa stal v meste Dakovica na juhozápade Kosova. Ako píše denník Nezavisne novine, vyšetrovanie spustila smrť pacientky, ktorá v utorok (22. 8.) zomrela krátko po zákroku priamo pred ordináciou.

Príčinou smrti mala byť nevhodná metóda a následné ošetrenie po trhaní zuba.

Falošné dokumenty
Lekára, ktorý zákrok vykonal, poslal súd do väzby. Muž pritom podľa doterajších zistení zrejme ani žiadnym lekárom nie je.

V jeho ordinácii totiž štátne orgány našli 18 falošných osvedčení a diplomov, ktoré informovali o absolvovaní strednej zdravotníckej školy a lekárskej fakulty na univerzite.

​Obvinili aj zdravotnú sestru, ktorá v ordinácii pracovala. Aj ona je podozrivá z poskytovania zdravotníckych služieb bez odborného vzdelania.

„Absolvovala totiž krajčírsku školu,“ uzavrel denník.

U zubárov si priplácame viac. Venovali sme sa tomu aj v tejto reportáži:

RÓBERT ĎURKÁČ - TV Markiza 
27. 8. 2023, 09:32 

  • Komentáre sú prázdne.