Reklamné oznámenie
BAKA NATUREhttps://www.bakanature.comhrejivé vankúše na oddych či spánok, jedinečné ľanové výrobky pre útulný domov, ľanové drobnosti
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.

Hokejista a nádejný politik Hašek sa rozohnil, ostrá kritika Fica: Je to mafián! Čo ho tak vytočilo?

Vôbec sa s ním nebabral! Bývalý hokejový brankár Česka Dominik Hašek (58) sa tvrdou kritikou pustil do staronového slovenského premiéra. Niekdajšiemu olympijskému víťazovi sa nepáčili vyjadrenia Roberta Fica (59) pred samitom Európskej únie týkajúce sa Ukrajiny. Čo ho tak pobúrilo?

Počas prvej cesty do Bruselu v pozícii staronového premiéra rozdával Robert Fico úsmevy na všetky strany. Tvár sa mu najväčšmi rozjasnila po stretnutí s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Zhodli sa, že Ukrajinu vojensky podporovať netreba a sankcie voči Rusku by sa nemali zavádzať skôr, ako sa preverí ich oprávnenosť. Viacerými výrokmi naštval Hašeka, ktorý v minulosti pôsobil v zámorskej NHL, ale aj ruskej KHL v drese Spartaka Moskva.

Sebec a mafián

Novopečený premiér na samite uviedol, že „Ukrajina je najskorumpovanejšia krajina, ktorú riadia zbohatlíci“. Zatiaľ čo EÚ vstup Ukrajiny podporuje, Fico razí inú filozofiu. „Je to krajina, ktorá je v hroznom stave. Ak si myslíte, že Francúzi, Nemci a ďalší sú pripravení za každú cenu zase zo spoločných peňazí ísť do ďalšieho štátu a pomáhať, ste na veľkom omyle. Politické gesto je urobené, ale realita vstupu do Únie je otázka dlhých rokov!“

Dominik Hašek vo svojej reakcii napísal, prečo ho slovenský premiér tak naštval: „Keď ich vyslovuje tento skorumpovaný a klamársky mafián, ktorý sa veľmi pravdepodobne podieľal na odstránení ľudí a zakrývaní zločinov, tak vieme, že to vyslovuje iba pre svoj osobný prospech!“

Vôbec sa s ním nebabral! Bývalý hokejový brankár Česka Dominik Hašek (58) sa tvrdou kritikou pustil do staronového slovenského premiéra. Niekdajšiemu olympijskému víťazovi sa nepáčili vyjadrenia Roberta Fica (59) pred samitom Európskej únie týkajúce sa Ukrajiny. Čo ho tak pobúrilo?

Nebolo to prvýkrát, čo Hašek, ktorý už dávnejšie avizoval svoj záujem vstúpiť do veľkej politiky, kritizoval šéfa Smeru-SSD. Ozval sa aj po tlačovke pred odletom premiéra do Bruselu. Vtedy ho označil za sebca: „Rovnako ako Putin, Trump, Orbán či Babiš. A zároveň svojej krajine a jej ľuďom vôbec neverí a presviedča ich, akí sú slabí a nič nedokážu.“

Nezhody

Na začiatku samitu Fico predsedníčke EK Ursule von der Leyen oznámil, že Slovensko nebude súhlasiť so žiadnou vojenskou pomocou Ukrajine a bude žiadať analýzy na sankcie pripravované voči Rusku. Reagoval tak na status, ktorý predsedníčka uverejnila.

„Potrebujeme silné Slovensko, najmä na podporu Ukrajiny, vybudovanie konkurencieschopnej ekonomiky EÚ so silnou priemyselnou základňou a posilnenie európskej bezpečnosti,“ napísala. Zahraničné médiá si všimli, že práve slovenský premiér Fico a maďarský premiér Orbán napokon vetovali 50-miliardový balíček pomoci Ukrajine vrátane vojenskej.

 

 
  • Jan Nemsak 84.245.*.*
    1 0
    Idit Hasek,co keby si sa staral o seba,hlupak!