Reklamné oznámenie
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.

Dám vás ku muru a odstrelím vás pôjdete do plynu 

Extrémista sa vyhrážal Českým politikom aj na Slovenskú bol jeden taký ktorý sa vyhral slovenským politiky sledoval arborét Fica a spáchal extrémisticky útok na nočný bar a Ľudí v teplárni.  

dňa : 22. 11. 2023

 

 

 

Reakcia na extrémistický útok na Zámockej v Bratislave: Majiteľ Teplárne už bar neplánuje otvoriť

 

BRATISLAVA / K extrémistickému útoku pred gejbarom Tepláreň sa vyjadril aj jeho majiteľ Roman Samotný a iniciatíva Inakosť. Podnik už neplánuje otvoriť.

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave je vedomý útok na LGBTI+ komunitu a bezpečnosť Slovenska. Uviedol to Roman Samotný, majiteľ podniku, pred ktorým k tragédii došlo. Iniciatíva Inakosť vyhlásila, že táto udalosť nemá obdobu v dejinách slovenskej LGBTI+ komunity a hlboko ňou otriasla. "Bol to očividne dlhodobo plánovaný čin, úkladná poprava," uviedol Samotný. Obete streľby sedeli podľa jeho slov spolu so ženou, ktorá bola pri útoku zranená, pred podnikom.

"Páchateľ vyčkával asi 40 minút v ich blízkosti," spresnil. Ako tvrdí, dlhodobo varujú predtým, kam smeruje rozdúchavanie nenávisti. "Báli sme sa, že tento čin nastane," skonštatoval majiteľ bratislavského podniku, kde sa stretáva LGBTI+ komunita. Tá je podľa jeho slov napádaná po celom Slovensku a podiel viny na tom nesú aj viacerí vrcholoví politici. Verejnosť vyzval, aby sa nad situáciou zamyslela.

"Môže to byť jeden z prvých činov a môže to byť ešte horšie. Stále máme možnosť to zastaviť, aby tu neboli ďalšie popravy nevinných ľudí," podotkol Samotný. Iniciatíva Inakosť vyhlásila, že útočník si obete cielene vyhľadal pre ich sexuálnu orientáciu a chladnokrvne ich zavraždil. Rodinám, priateľom a blízkym obetí vyjadrila úprimnú sústrasť. "Je teraz na celej spoločnosti, či sa konečne zastaví smerovanie k nenávisti voči LGBTI+ ľuďom," povedal výkonný riaditeľ iniciatívy Martin Macko.

K streľbe na Zámockej ulici v Bratislave došlo v stredu (12. 12.) po 19.00 h. Na mieste zomreli dvaja muži. Zranená bola jedna žena, ktorú previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho po intenzívnom hľadaní našla ráno mŕtveho. Prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic uviedol, že pravdepodobným motívom streľby bola nenávisť k osobám inej rasy či inej sexuálnej orientácie.

Autor
Natália Jabůrková
PUBLIKOVANÉ 13.10.2022 O 14:42 · ZDROJ NOVINY.SK

 

  • Komentáre sú prázdne.